Толерантність

На Генеральній Конференції ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року була прийнята Декларація принципів толерантності та визнано необхідність впровадження толерантності в суспільство, тому що толерантність – це не тільки позитивний принцип, але і засіб підтримки миру, а також економічного і соціального прогресу всіх народів.

Що таке ТОЛЕРАНТНІСТЬ?

Співробітництво, дух партнерства. Готовність миритися з чужою думкою;

Повага людської гідності;

Повага прав інших. Прийняття іншого таким, яким він є;

Здатність поставити себе на місце іншого;

Повага права бути іншим;

Відмова від домінування шкоди й насильства.

Толерантність –  це повага, прийняття і розуміння багатого різноманіття світової культури.

Толерантність –  не поступливість чи примха. Толерантність вище цього, це активна позиція, викликана визнанням прав і свобод людства. У II столітті в Римській імперії правив імператор Марк Аврелій. Він постійно вів війни і разом з тим був філософом. Вважав, що перед обличчям світового закону всі люди рівні –  вільні і раби, греки і варвари, чоловіки і жінки. Марку Аврелію належить ряд висловлювань, прошу Вас подумати над деякими з них:

––  «Гідність людини полягає в тому, щоб любити тих, хто її ображає»;

––  «Найкращий спосіб помсти – не відповідати злом на зло.»

Народ України завжди прагнув до встановлення добрих відносин з іншими країнами, до обміну знаннями, культурою, просто думками. Кожна країна розвивається своїм шляхом, віками формується її культура, мова, і щоб упевненими кроками йти вперед, маємо цікавитися культурою і звичаями інших країн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *