Всеукраїнський тиждень права

Відповідно до плану заходів щодо проведення Всеукраїнського тижня права в Старосалтівському професійному аграрному ліцеї з 04.12 по 08.12.2017 року буде проводитись:

з/п

Заходи Виконавці
1. Виховна година «Я маю право!» учні гр.. КР-15
2. Підготовка тематичної виставки

«Знай та поважай свої права»

Бібліотекар Устімова Н.С.
3. Всеукраїнський урок «Права людини» Класні керівники
4. Зустріч зі співробітниками Кримінально виконавчої служби Вовчанського ВПЧ ГУНП Заступник з НВихР Балог Н.Й.

05.12.2017 року була проведена виховна година на тему «Я маю право!». Активну участь в організації заходу прийняли учениці першого курсу групи Кр-15, які підготували корисну інформацію та перегляд цікавого відео матеріалу з даної теми.

З давніх-давен українці мали звичай скликати віче, на якому розв’язували найважливіші питання. У ньому могли брати участь усі вільні люди. Ці віча були аналогічні сходам давніх швейцарців, що стали основою референдної демократії наприкінці XV століття у Швейцарії. Навіть сам термін «віче» — «віщати», «оповіщати» — має схоже значення з давньошвейцарським «ad’referendum», що означає «те, що має бути повідомлене».

Закон України «Про всеукраїнський референдум» визначає референдум як одну з форм безпосередньої демократії в Україні, способом здійснення влади безпосередньо українським народом, що полягає у прийнятті (затвердженні) громадянами України рішень із питань загальнодержавного значення шляхом таємного голосування в порядку, установленому цим Законом (стаття 1). Залежно від предмета розрізняють такі референдуми, як:

  • конституційний, коли на всенародне голосування виноситься питання про схвалення нової редакції Конституції України, внесення змін до Конституції України, скасування, втрату чинності чи визнання нечинним закону про внесення змін до Конституції України
  • законодавчий — питання щодо прийняття чи скасування закону України або внесення змін до чинного закону України
  • ратифікаційний — питання щодо зміни території України
  • загальний — з будь-якого питання, окрім тих, щодо яких референдум не допускається згідно з Конституцією України.

Так, 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум про проголошення незалежності України, під час якого 90,32% виборців підтримали суверенний статус нашої держави.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *