Основні рекомендації щодо підготовки до ЗНО

1. Необхідно почати готуватися за обраними для тестування предметами вже зараз. Ураховуйте те, що учень здає на ЗНО 3-4 предмети, ще необхідно залишити час на шкільну програму, щоб отримати хороший середній бал атестату.
Дуже шкода тих дітей, які набрали високі бали на зовнішньому тестуванні, але, не маючи достатнього високого середнього балу атестату, були змушені подавати документи до іншого навчального закладу (з меншим конкурсом), або ж піти на платну форму замість бюджетної чи взагалі відмовитись від вступу до виші.
Форму, метод підготовки кожен обирає для себе сам, але загалом ретельне підготовка займає великий проміжок часу. Якісна підготовка з однієї навчальної дисципліни триває до 2-х годин 2-3 рази на тиждень протягом 5-6 місяців.
2. Тренування у виконанні тестових завдань дає можливість познайомитися з типовими конструкціями тестів, зрозуміти їх структуру. Тренуватися можливо за завданнями минулих років чи за іншими друкованими збірниками, що мають відповіді.
Але хочемо зазначити, що при такий підготовці необхідно самостійно знаходити відповіді на невірні варіанти завдання чи звертатися до когось за поясненнями, також у тестах і відповідях можуть бути друкарські помилки.
3. Дуже важко підготуватися за методикою, зазначеною вище, адже у тестових зошитах зібрані запитання, що охоплюють увесь курс, а не конкретну тему, яку Ви зараз опрацьовуєте.
У таких збірниках кожній окремій темі відводиться одне запитання, у якому не можливо відобразити всі можливі формулювання, усі можливі винятки з тієї чи іншої теми.
4. Читати завдання до кінця! Поспіх не повинен призводити до того, що Ви будете намагатися зрозуміти умову запитання за „першими словами” і добудовувати кінцівку у власній уяві.
Це завжди призводить до прикрих помилок у відповідях. На наших заняттях опрацьовуються тестові завдання, у яких ураховані всі можливі формулювання, „підводні камінці”, що можуть наштовхнути на неправильну відповідь.
5. Думати тільки про поточне завдання.
6. Розплануйте час виконання тесту таким чином, щоб мати можливість повернутися до складних запитань, які Вам спочатку пропустили.
7. Підготуватися до написання твору-мініатюри /українська мова/. Це складне завдання, за якісне виконання якого отримується вагома кількість балів. Підготовка до цього виду роботи має свої тонкощі.
8. Записатися та пройти пробне тестування за профілюючими предметами. Це дасть можливість перевірити свої знання, зрозуміти механізм, морально підготуватися до майбутніх іспитів, отримати досвід самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.
Підготовка на курсах спрямована саме на подолання всіх можливих перешкод, що є бар’єрами для отримання бажаної кількості балів на ЗНО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *